استخدام

%d8%a7%d8%b3%d8%aa%d8%ae%d8%af%d8%a7%d9%85

کارآفرینی چیست ؟

 
کارآفرینی فرآیند یا مفهومی است که در طی آن فرد کارآفرین با ایده های نو، خلاق و شناسایی فرصت های جدید با بسیج منابع، به ایجاد کسب و شرکت های نو ، سازمان های جدید و نوآور رشد یابنده مبادرت می ورزد. این امر توام با پذیرش خطرات است ولی اغلب منجر به معرفی محصول یا ارئه خدمات به جامعه می شود. انگیزه های مختلفی در کارآفرین شدن مؤثر می باشد که از جمله آنها : نیاز به موفقیت، نیاز به کسب درآمد و ثروت، نیاز به داشتن شهرت، و مهمتر از همه نیازمندی به احساس مفید بودن و استقلال طلبی را می توان نام برد.

کارآفرین کیست؟

کارآفرین فردی است که کنترل درونی دارد. او برای آنکه بتواند درست آنچه را که می اندیشد عینیت بخشد و عزم خود را عملی کند باید رئیس و کارفرمای خود باشد. یعنی کارآفرین نیاز به استقلال دارد. ذهن پویای او مرز های از پیش تایین شده و قالب های رایج را در هم می شکند و با وجودی که همان چیزی را می بیند که دیگران می بینند، اما چیزی را می اندیشد که دیگران نمی اندیشند. یعنی کارآفرین خلاق است.

وقتی که خلاقیت او از ذهن به عمل منتقل می شود نوآوری صورت می گیرد. نوآوری یعنی پیمودن راه نرفته. کسی که اولین بار راهی را می پیماید، اوین کسی است که می تواند خبر مخاطرات راه را برای دیگران بیاورد. یعنی کار آفرین خطر پذیر است.

او به جای آنکه منتظر ضمانت یک پایان موفق بماند، به فکر و تلاش خود تکیه میزند، به مشکلات حمله میکند و پیش میرود. یعنی کارآفرین منفعل نیست و برای استقبال از آینده روحیه ای تهاجمی دارد.

لحظه آغاز تصمیم، تنها زمانی نیست که او با ریسک مخاطره مواجه می شود؛ ابهام یک پایان نامعلوم، بر هر قدم این راه سایه می اندازد. یعنی کارآفرین قدرت تحمل ابهام دارد.

به استقبال فردا رفتن، آخر ماجرا نیست. کسی که آگاهانه و پیشاپیش خود را در میدان مواجهه با مسائل می اندازد، باید توان سخت کار کردن در شرایط پر تنش را هم داشته باشد. یعنی کارآفرین با وجود فشار زیاد، کارآیی خود را حفظ می کند. هم چنین کارآفرین خستگی ناپذیر، عمل گرا و فرصت گرا می باشد.

دیجی بانو :

با توجه به تعاریف نوشته شده، سامانه دیجی بانو در نظر دارد نسبت به معرفی متقاضیان شغل به کارآفرینان و ایجاد اشتغال، با طراحی ساز و کار مناسب نسبت به معرفی متخصصین و افرادی که دارای مهارت در زمینه های مختلف مراقبت زیبائی هستند به سالن های آرایشی و آموزشگاهها اقدام نماید.

دیجی بانو پل ارتباطی بین صنف و جامعه خواهد بود. کلیه متقاضیان شغل میتوانند با مراجعه به صفحه متقاضیان شغل نسبت به تکمیل نمودن فرم مخصوص اقدام و در لیست افراد دارای مهارت قرار گیرند.

مدیران محترم سالنهای مراقبت زیبائی و مدیران محترم آموزشگاهها نیز با مراجعه به قسمت آماده به کار نسبت به بازدید از لیست متقاضیان و جذب ایشان اقدام نمایند.

این سامانه در نظر دارد تا با معرفی واجدین شرایط از نظر، سابقه، مهارت، مدارک اخذ شده، نزدیکی به محل زندگی و سایر ویژگیها بهترین گزینه را به سالنهای مراقبت زیبائی معرفی نماید.

امید است بتوانیم با این روش سهم کوچکی در خصوص اشتغال و کارآفرینی در کشور عزیزمان ایجاد نمائیم.