درباره ما

ویکی بانو ، دانشنامه آزاد آرایشی بهداشتی ایران بوده و به بررسی و آموزش صحیح این مبحث می پردازد ، هدف از این دانشنامه آموزش ، پرورش ، بررسی و تبلیغات در این حوزه می باشد.

ریمل

آموزش اصولی ریمل زدن

ریمل

ریمل یکی از عناصر اساسی در آرایش چشم است. ریمل با نمایان تر کردن چشمها، آنها را جذاب تر مینماید. هرگونه اشتباهی در هنگام ریمل زدن، می تواند باعث نا زیبا شدن تمام آرایش و یا حتی ظاهر شما شود، بنابراین برای جلوگیری از هرگونه اشتباه، به ترتیب زیر عمل کنید:

ریمل

 چگونه ریمل درست بزنیم :

۱- از فرمژه استفاده کنید:

یک اشتباه اساسی که بسیاری از خانم ها مرتکب می شوند اینست که بدون استفاده از فر مژه اقدام به استفاده از ریمل روی مژه های بی حالت می نمایند. قبل از استفاده از ریمل حتما باید از فرمژه استفاده کنید. با اینکار کمی مژه ها بالاتر از حالت طبیعی خود قرار می گیرند و چشمها بازتر و نتیجتا بزرگتر به نظر خواهند رسید. این مرحله برای خانم هایی که مژه های نازک و کم پشت دارند بسیار ضروری است. پس حتما اول از فرمژه استفاده کنید سپس اقدام به استفاده از ریمل نمایید.

۲- ریمل مناسب با چشم هایتان را انتخاب کنید:

برای به دست آوردن نتیجه دلخواهتان باید از ریمل مناسب استفاده نمایید. انواع مختلف ریمل، با برس های گوناگون وجود دارد، ممکن است مژه های شما نیاز به پرپشت شدن داشته باشند، شاید هم مژه های کوتاهی دارید و لازم است آن ها را بلندتر نشان دهید، بنابراین بهتر است بدانید که برس های مختلف ریمل، کاربردهای گوناگونی دارند. پس کمی وقت بگذارید تا ریمل مناسب را انتخاب نمایید. ریمل را در رنگهای متنوع تهیه نمایید تا در مناسبتهای مختلف از آنها استفاده کنید.

۳- به جهت زدن ریمل دقت کنید:

جهت ریمل زدن می تواند تفاوت زیادی در آرایش چشم و ظاهر شما به وجود بیاورد. توجه کنید که همواره ریمل را از ریشه ی مژه ها و مستقیم به سمت بالا بکشید.

۴- از سمت صحیحی شروع به ریمل زدن نمایید:

ریمل زدن به مژه ها از سمت شقیقه ها به سمت بینی صحیح نیست. بلکه باید در جهت مخالف یعنی از سمت بینی و گوشه داخلی چشم به سمت گوشه خارجی چشم ریمل بزنید. در این صورت سر مژه های شما به سمت خارج صورت حالت خواهند گرفت.

۵- مژه های پلک پایین:

نباید به مژه های پلک پایین به اندازه مژه های پلک بالا ریمل بزنید. برس را کاملا به ریمل آغشته کنید و مژه های پلک بالا را ریمل بزنید پس از آن با ریمل باقی مانده روی برس سراغ مژه های پلک پایین بروید.

مطالب پیشنهادی : چه نوع آرایشی برای عکاسی مناسب است ؟


برچسب ها

ویکی بانو ، جامع ترین دانشنامه آرایشی بهداشتی


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *