درباره ما

ویکی بانو ، دانشنامه آزاد آرایشی بهداشتی ایران بوده و به بررسی و آموزش صحیح این مبحث می پردازد ، هدف از این دانشنامه آموزش ، پرورش ، بررسی و تبلیغات در این حوزه می باشد.

انواع موم ها

بخش عمده ای از خدمات حرفه ای موم انداختن بوسیله موم نرم ( موم کلاسیک ) صورت می پذیرد . زیرا رفع موهای زاید نواحی بزرگ با این موم به سرعت و سادگی صورت میگیرد. موم نرم در یک ظرف مخصوص گرم شده به صورت لایه نازکی بوسیله کاردک روی پوست مالیده می شود و سپس نوار های مخصوص از جنس چیت را روی موم قرار میدهیم ، نوار را به سرعت از روی پوست میکشیم و به این صورت موم و مو را به صورت همزمان جدا میکنیم . نوار ها برای یک مشتری حداقل تا دو بار قابل استفاده است .
موم سخت : (واکس یا موم شمعی )
این موم معمولا برای نواحی کوچک تر ، باریک تر و حساس تر پوست مناسب است . موم سخت در یک ظرف مخصوص گرم میشود . با کاردک به صورت لایه نازکی روی پوست استفاده می شود . کمی صبر کنید تا سخت شود و سپس از یک طرف با انگشت لبه آن را کمی بلند نموده و بردارید باید این مومک در جهت مخالف رشد مو برداشته شود . موم سخت نیازی به استفاده از نوارهای پارچه ای ندارد . اکثرا از موم سخت برای برداشتن موهای صورت استفاده میشود . واکس یا موم سخت به صورت رنگ های مختلف در بازار وجود دارند .
با این مواد میتوانید موهای ضخیم و کوتاه را از روی سطح پوست بردارید .
واکس را در گرم کن موم ( پوت ) بریزید و تا ۱۰۰ درجه به آن حرارت دهید تا ذوب شود .
قبل از استفاده به تاریخ مصرف و نوع واکس توجه نمایید و بسته به نوع پوست از آنها استفاده کنید.
پس از ذوب شدن واکس آن را با کاردک چوبی در جهت رشد موها بمالید تا یک لایه یکدست از واکس روی سطح پوست را بپوشاند . قبل از افزودن واکس بر روی پوست مراقب باشید زیاد داغ نباشد و مقدار کمی از آن را روی پوست دست امحان کنید
صبر کنید تا واکس سرد و سخت شود . برای اینکه واکس راحت از روی پوست جدا شود با یک دست پوست را بکشید و با دست دیگر لبه لایه واکس را گرفته و تحت زاویه ۴۵ درجه و خلاف جهت رشد مو ها از روی پوست بردارید .ویکی بانو ، جامع ترین دانشنامه آرایشی بهداشتی


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *