درباره ما

ویکی بانو ، دانشنامه آزاد آرایشی بهداشتی ایران بوده و به بررسی و آموزش صحیح این مبحث می پردازد ، هدف از این دانشنامه آموزش ، پرورش ، بررسی و تبلیغات در این حوزه می باشد.

درمان ریزش مو با طبيعت

با بهره گیری از کتب و مراجع طب سنتی، چندین گیاه دارویی شناخته شده اند که به تنهایی و یا در ترکیب با مواد دیگر برای درمان ریزش مو و تاثیر در رشد مجدد موها مورد استفاده قرار می گیرند.

ترکیبات ژل مانند آلو ورا ، پس از قرار گرفتن روی پوست سر، آرام بخش پوست بوده و از آن در برابر عوامل زیان آور محافظت می کند. این گیاه سطح PH پوست سر را تعدیل بخشیده و باعث پاک شدن فولیکول های مو از هرگونه آلودگی می شود.

مصرف روزانه چای رزماری نیز باعث تحریک رشد مو شده و مانع از ریزش آن می شود.

تجربه ثابت کرده است، ماساژ دادن روزانه آب پیاز روی پوست سر باعث تحریک ترشح فولیکول مو شده و رشد موها را سرعت می بخشد. همچنین افزودن کمی حنا به نرم کننده باعث تقویت مو شده و از شکنندگی آن پیشگیری می کند.

همچنین فلفل قرمز حاوی ترکیباتی است که میزان گردش خون پوست را افزایش داده و نه تنها رشد مو را افزایش میدهد بلکه تأثیر به سزایی در ترمیم موهای از دست رفته دارد.

چای سبز و چای گل مریم گلی  نیز از نوشیدنی هایی است که باعث ترمیم فولیکول مو شده رشد موها را تسریع می کند.

برگ و ریشه مورد، سیاه دانه، گزنه، زنجبیل، اسطوخودوس، آویشن، علف لیمو، گیاه بابا آدم، گیاه دم اسب و پنج انگشت نیز از گیاهان دارویی است که علاوه بر ترمیم فولیکول های مو باعث تحریک رشد موها شده و از ریزش آن پیشگیری می کند.

ذکر این نکته حایز اهمیت است که کلسترول بالای خون، موجب کمبود ویتامین «ب» سر میشود که این کمبود، ریزش مو را به همراه خواهد داشت. چربی می تواند در اطراف پیاز مو جمع شده و مانع تنفس و تغذیه آن گردد. بنابراین خوردن و مالیدن این ویتامین و مواد حاوی آن از جمله سبوس گندم و جو، پوست چلتوک برنج، نانهای پخته شده با آرد سیاه و همچنین ماءالشعیر، به جلوگیری از ریزش مو کمک بسیاری می کند.

اصلاح رژیم غذایی شامل استفاده از آرد سبوس دار، می تواند ضمن جلوگیری از سفید شدن زود هنگام موها باعث استحکام ریشه آنها نیز بشود .ویکی بانو ، جامع ترین دانشنامه آرایشی بهداشتی


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *