درباره ما

ویکی بانو ، دانشنامه آزاد آرایشی بهداشتی ایران بوده و به بررسی و آموزش صحیح این مبحث می پردازد ، هدف از این دانشنامه آموزش ، پرورش ، بررسی و تبلیغات در این حوزه می باشد.

دمنوش به برای افزایش انرژی و ضد افسردگی

شما چقدر به نوشیدنی های گرم در هنگام کار کردن اهمیت می دهید ؟ آیا فقط چای سیاه می نویشید ؟آیا فواید دمنوش های گیاهی را می شناسید؟

در این مقاله میخواهیم فواید دمنوش بمیوه به را به شما معرفی کنیم ؛ فرض کنید که یک روز کاری پر تنش و پر استرس را پشت سر گذرانده اید و احساس خستگی شدیدی میکنید ، پس دمنوش به را امتحان کنید . این نوشیدنی گیاهی بی نظیر  فواید زیادی دارد که با تقویت عملکرد قلب ، اکسیژن رسانی به بافت ها را نیز افزایش داده و میتواند بهترین جانشین برای چای سیاه در روزهای آلوده در شهرهای بزرگ مانند تهران ،اصفهان ، شیراز و مشهد باشد . برای تهیه این دمنوش ، ۲ عدد به بزرگ و کاملا رسیده  را پوست گرفته ، دانه های آنها را جدا کرده و به صورت قطعات کوچک خرد کنید . به مدت ۴ تا ۵ روز آن ها را روی یک سینی بریزید و بگذارید  در هوای منزل در جایی که مقداری گرم است ، خشک شوند . قطعات خشک شده کرم رنگ هستند .به ها را داخل یک ظرف مثل تابه ریخته و با حرارت متوسط  تفت دهید تا رنگ شان قهوه ای شود و رطوبت شان را ازدست بدهند . حالا تکه های به برای دم کردن دومنوش آماده است . برای تهیه دمنوش به ، مقداری از تکه های خشک شده آن را درون قوری ریخته و یک لیوان آب جوش روی آن ها بریزید واجازه دهید به مدت ۱۵ تا ۱۸ دقیقه با حرارت ملایم دم بکشد . حالا دمنوش را میل کنید و به آرامش برسید و خستگی به در کنید.ویکی بانو ، جامع ترین دانشنامه آرایشی بهداشتی


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *