درباره ما

ویکی بانو ، دانشنامه آزاد آرایشی بهداشتی ایران بوده و به بررسی و آموزش صحیح این مبحث می پردازد ، هدف از این دانشنامه آموزش ، پرورش ، بررسی و تبلیغات در این حوزه می باشد.

زیبایی پوست

رازهایی درباره زیبایی پوست

۱- پاک سازی پوست

با پاکسازی پوست سلول های مرده از بین رفته و سلول های جوان جایگزین آن میشوند . سلبیریتی ها در زمان های مشخصی پوست خود را پاکسازی می کنند تا شادابی آن حفظ شود. برای این کار میتوانید پوست را بخور بدهید و آلودگی های آن را از بین ببرید یا از ماسک ای خانگی مخصوص این کار که با میوه ها درست میشوند استفاده کنید با این کار ها زیبایی پوست تان را تضمین کنید .

۲- عدم تابش مستقیم آفتاب

یکی از راز های مهم برای زیبایی پوست استفاده از ضد آفتاب است .  اگر میخواهید پوست زیبا داشته باشید از سنین پایین ضد آفتاب بزنید و نگذارید پوستتان در سنین نوجوانی و جوانی در معرض مستقیم نور آفتاب قرار بگیرد . نور مستقیم آفتاب باعث آسیب به پوست و مشکلات پوستی میشود.

۳- استفاده از ماسک های مناسب

برای اینکه پوستی جوان داشته باشید و مانند سلبریتی ها شاداب وجوانتر به نظر برسید از ماسک های پوستی مثل جو دوسر و شیر بر روی پوستتان استفاده کنید . این ماسک باعث میشود به مرور پوستتان شفاف و روشن تر شود و به زیبایی پوست کمک میکند .

۴- چین و چروک

از ماسک های ضد چروک مانند تخم مرغ ، آب لیمو ترش ، میوه های مثل توت فرنگی ، روغن ارگان برای از بین بردن و کم کردن چروک ها استفاده کنید .

 

۵- مرطوب نگه داشتن پوست

کمپرس پوست باعث رفع خشکی آن شده و لطافت و انعطاف پذیری خوبی به پوست شما میدهد و از چین و چروک آن جلوگیری می کند .

۶- کاهش دادن منافذ پوست

با استفاده از ماسک های مناسب و کرم های مخصوص منافذ پوست را کاهش دهید تا پوستی صافتر و زیباتر داشته باشید .

۷- چشمهای درخشان با مصرف ویتامین ها و روی

برای اینکه چشم هایی درخشان و جذاب داشته باشید در رژیم غذایی خود ویتامین ها و روی را فراموش نکنید. ویتامین A مصرف کنید و مواد حاوی آنتی اکسیدان را در رژیم غذایی خود بگنجانید . اگر از چشمان خود زیاد کار میکشید از کمپرس چای کیسه ای برای برای رفع خستگی و چین و چروک ها استفاده کنید

۸- ورزش و تغذیه

برای اینکه مثل سلبریتی ها زیبا و جذاب به نظر برسید و اندامی خوش فرم داشته باشید باید ورزش کنید و رژیم غذایی سرشار از پروتیین و ویتامین ها و چربی های مفید داشته باشید .ورزش علاوه بر اینکه باعث کاهش وزن و فرم گرفتن عضلات و اندام های شما میشود چهره شما را شاداب تر کرده و استرس را از شما دور می کند و باعث زیبایی پوست شما می شود  .

 

۹- استفاده از کرم دور چشم

یکی از مهمترین راز های زیبایی پوست سلبریتی ها استفاده از کرم دور چشم است. کرم دور چشم از خشکی و چروک آن جلوگیری می کند . پوست اطراف چشم بسیار نازک بوده و حساس است این کرمها سلامت آن را حفظ می کنند.ویکی بانو ، جامع ترین دانشنامه آرایشی بهداشتی


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *