درباره ما

ویکی بانو ، دانشنامه آزاد آرایشی بهداشتی ایران بوده و به بررسی و آموزش صحیح این مبحث می پردازد ، هدف از این دانشنامه آموزش ، پرورش ، بررسی و تبلیغات در این حوزه می باشد.

جوش صورت

راههای برای زدودن جوش صورت

راههای مقابله با جوش صورت

با جوش بعد از اصلاح چیکار کنیم؟

در ابتدا باید بدانید علت بوجود آمدن جوش در بدن چیست ؟یکی از معضلاتی که تقریبا تموم خانم ها بعد از اصلاح یا وکس صورت شون دارن اینه که صورتشون شروع می کنه به جوش زدن و تقریبا همین مسئله باعث می شه خیلی ها قید اصلاح صورت شون رو بزنن و هر بار که می رن آرایشگاه مدام استرس این رو داشته باشن که صورت شون بعد از اصلاح  پر از جوش نشه.

چرا جوش می زنیم؟
زمانی که قراره ریشه ی مو رو از مجرای ساقه بیرون بکشیم، التهاب به وجود میاد و ممکنه مجرا مسدود بشه. این اتفاق باعث می شه صورت شما جوش بزنه و ملتهب بشه.

دستکاری نکنین

جوش ها یه وقت هایی آدم رو وسوسه می کنن تا بهشون دست بزنی، یا خارشی پیدا می کنن که باعث می شه آدم نتونه برای خاروندن اونها جلوی خودش رو بگیره. اما توصیه میکنیم که اصلا این کار را انجام ندهید چون در بسیاری از مواقع باعث می شه محل جوش های شما عفونت کنه و براش مشکلاتی ایجاد بشه. پس قبل از اینکه دچار عفونت بشین و مشکلات پوستی براتون ایجاد بشه و جای لکه های جوش روی صورت تون بماند، بی خیال دستکاری جوش هاتون بشین و راه چاره ای در نظر بگیرین برای اینکه جوش های صورت تون نریزه بیرون.

درمان خانگی
برای اینکه صورت تون بعد از اصلاح جوش نزنه، باید فکر پیشگیری باشین نه درمان. در این حالت پیشگیری یعنی اینکه قبل از به وجود اومدن جوش اون رو مهار کنین. یکی از بهترین کارهایی که می تونین انجام بدین درست کردن ماسک صورته. بعد از اینکه صورت تون رو وکس کردین یا بند انداختین سریع یک خیار رنده شده رو روی صورت تون قرار بدین و بعد از یک ربع کامل اون رو بشوئین. خنکی خیار و محتویاتی که داره باعث می شه التهاب مجراهای پوستی شما به روی پوست تون منتقل نشه و صورت تون جوش نزنه.
یکی دیگه از محصولاتی که می تونین توی خونه تون از اون استفاده کنین و از شر جوش هایی که روی پوست تون خلاص بشین، استفاده از سفیده ی تخم مرغ هست. سفیده تخم مرغ رو روی صورت تون بزنید و بعد از ۲۰ دقیقه با آب سرد این ماده رو از روی صورت تون پاک کنین. سفیده ی تخم مرغ نه تنها باعث می شه جوش نزنین، بلکه باعث می شه پوست تون روشن بشه و سفت.
کمپرس یخ هم یکی دیگه از درمان های خانگی که خیلی راحت می تونه جلوی جوش زدن شما رو بگیره. برای این کار کافیه مقداری یخ رو توی کیسه بریزین و اون رو روی صورت تون قرار بدین. ببا این کار جلوی بیرون ریختن جوش هاتون رو می گیرین و مانع از این می شین که صورت تون پر از دونه های ریز و ملتهب بشه.

ژل، لوسیون
اگه درمان های خانگی خیلی به نظرتون سخته و تو شرایطی نیستین که از اونها استفاده کنین، خیال تون راحت باشه چون محصولاتی مثل ژل و لوسیون وکرم به بازار اومده که به شما کمک می کنه به جنگ جوش های بعد از اصلاح تون برین.  کافیه طبق دستورالعملی که روی محصول نوشته شده، قبل یا بعد از اصلاح مقداری از اون رو روی پوست تون بزنین و خیال خودتون رو بابت  داشتن یه پوست خوب و بدون جوش بعد از اصلاح راحت کنینویکی بانو ، جامع ترین دانشنامه آرایشی بهداشتی


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *