درباره ما

ویکی بانو ، دانشنامه آزاد آرایشی بهداشتی ایران بوده و به بررسی و آموزش صحیح این مبحث می پردازد ، هدف از این دانشنامه آموزش ، پرورش ، بررسی و تبلیغات در این حوزه می باشد.

ابرو

راههای مراقبت از ابروها

بهترین روش برای تمیز کردن ابروها دو هفته یکبار هست و اگاه خیلی زود موهاتون رشد می کنه می تونین هفته ای یک بار زیر ابروهاتون رو تمیز کنین.

ابرو سایه بان چشم به حساب میاد . برای این که متوجه بشین زیبایی ابرو چقدر توی صورت مهمه کافیه یه بار با کرم ابروهاتون رو بپوشونین و خودتون رو توی آینه نگاه کنین. قطعا اونقدر جا می خورین که دوست ندارین یه بار دیگه تو ِآینه نگاه کنین. ابرو یکی از مهم ترین اجزای صورت به حساب میاد که می شه با تغییر دادن رنگ و مدلش حسابی فرم صورت تون رو تغییر بدین.

دکلره و رنگ
یکی از مدهای آرایشی که مدتی هست مد شده اینه که خانم ها ابروهاشون رو دکلره می کنن اون رو به پایه ی ۹ می رسونن و بعد دورش هاشور می زنن و قاب می کشن. شاید این مدل خیلی به نظرتون ایده آل و خوب بیاد اما چند ماه دیگه که این مدل از مد بیفته شما می مونین و ابروهایی که کاملا از بین رفتن و دیگه نمی تونین کاری براشون انجام بدین به جز این که برین سراغ تتو و پیگمنت که اون ها هم مضرات خودشون رو دارن.

مداد  بهتره یا ریمل ؟ 
اگه ابروهاتون کم پشت هست یا اون مدلی نیست که شما دوست دارین، قطعا مداد ابرو یکی از پر استفاده ترین وسایلی هست که شما ازش استفاده می کنن. برای خرید مداد ابرو سعی کنین بی ضررترینش رو انتخاب کنین و حتما حواس تون به این مسئله باشه که مداد رو داخل موهای ابرو نکشین و سعی کنین با کشیدن قاب دور ابروهاتون این مشکل رو حل کنین. روش جایگزین بهتر برای استفاده از ابرو ، استفاده از ریمل های ابرو که حالت پرپشت و زیباتری  به ابروهاتون میده . طیف رنگی ریمل های ابرو نسبت به مداد هم از تنوع بیشتری برخورداره .

رنگ مخصوص
خانم ها زمانی که موهای خودشون رو رنگ می کنن ، قلموی رنگ سرشان را روی ابروها می کشند تا ابروهای شان هم رنگ بگیرد اما این کار باعث بروز مشکلاتی در پیاز موهای ابروی تان می شود. مدت هاست برای ابرو رنگ های مخصوص به بازار آمده که با استفاده از آن ها می توانید ابروهای تان را به رنگی که دوست دارید در بیاورید.

موچین به دست نباشید
خیلی از خانم ها عادت دارن هر روز صبح که خودشان را در آینه می بینند با تیزبینی موچین به دست بگیرن و شروع کنن به تمیز کردن ابروها شون. این کار باعث می شه ریشه و پیاز ابروهاتون آسیب ببینه. بهترین روش برای تمیز کردن ابروها دو هفته یکبار هست و اگاه خیلی زود موهاتون رشد می کنه می تونین هفته ای یک بار زیر ابروهاتون رو تمیز کنین.

ابروهاتون رو به سمت پایین نکشین
بعضی از خانم ها عادت دارن ابروهاشون رو به سمت پایین بکشن. این کار باعث می شه ابروهاتون فرم افتاده بگیره و علاوه بر اون پلک هاتون هم به سمت پایین بیفته و این عادت کلا باعث خمودگی چهره ی شما می شه و ممکنه به سختی بتونین این حالت رو از بین ببرین. برای این که ابروهای خوش فرمی داشته باشین یک برس مخصوص روی میز آرایش تون بذارین و هر روز موهای ابروتو رو به سمت بالا شانه کنین.

از ریشه نکنید
ابرو خیلی سریع رشد می کنه و به قول معروف هنوز ابرو رو برنداشته سریع نیش می زنه و میاد بیرون. بعضی از خانم ها برای این که از شر این مسئله راحت بشه ابروهاشون رو با موم، وکس یا بند تمیز می کنن و این باعث می شه ریشه ی ابروهاشون روز به روز بی جون تر بشه و در نهایت از بین بره. این مسئله باعث می شه دیگه شما نتونین به ابروهاتون مدل خاصی بدین و همین مسئله براتون ایجاد مشکل می کنه.

ریزش ابرو
زمانی که در بدن شما تغییرات هورمونی اتفاق می افته یا درگیر مشکلات عصبی می شین ممکنه ابروهاتون ریزش پیدا کنه و همین مسئله شما رو با مشکل رو به رو کنه. بهتره توی این برهه از زمان به جای این که شروع کنین به استفاده از مداد ابرو و سایه و … اجازه بدین ابروتون کمی استراحت کنه. خیال تون راحت باشه که بعد از مدت کوتاهی همه چیز به شکل اولیه ی خودش در میاد و مشکل شما حل می شه.ویکی بانو ، جامع ترین دانشنامه آرایشی بهداشتی


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *