درباره ما

ویکی بانو ، دانشنامه آزاد آرایشی بهداشتی ایران بوده و به بررسی و آموزش صحیح این مبحث می پردازد ، هدف از این دانشنامه آموزش ، پرورش ، بررسی و تبلیغات در این حوزه می باشد.

مراقبت از چشم ها

راههای مقابله با پف آلود شدن چشم

پف کردن چشم و راه حل ها

دیدن دو تا پف که صبح زیر چشم‌ها سبز شده برای خیلی از ما قضیه‌ی نا‌آشنایی نیست. دلایلش هم متفاوته. یه وقتایی به گریه‌ی شب پیش برمی‌گرده، یه وقتایی به خاطر نمک غذاست و یه وقتایی هم به خاطر بعضی از بیماری‌ها مثل پر‌کاری تیروئید و ورم ملتحمه ایجاد می‌شه. دلیلش اگه بیماری باشه باید خیلی زود به دکتر مراجعه کرد اما اگه یه اتفاق روتینه که صرفا جهت خرد کردن اعصاب میفته براش راه حل داریم!

قاشق درمانی

یکی از کارهایی که می‌شه خیلی راحت انجام داد اینه که همیشه دو تا قاشق توی یخچال داشته باشیم! وقتی با چشمهای پف کرده رو به رو شدین این قاشق‌ها رو در بیارین و از قسمتی که فرو رفتگی دارن روی چشم‌ها بذارین. این کار رو برای مدت یه ربع انجام بدین تا کم‌کم پف چشم‌هاتون از بین بره.
قاشق درمانی کنید تا پف چشم بخوابه

ماساژ درمانی

می‌تونید رگ‌های خونی اطراف چشم‌ها رو به فعالیت کردن مجبور کنید، اونم از طریق ماساژ. کافیه با انگشت وسطتون شروع کنید به ایجاد حرکت‌های دورانی. اگر هم به نظرتون رسید دوست دارید از یه وسیله استفاده کنین گوش پاک‌کن انتخاب خوبیه.

اصلاح درمانی

بعضی از عادت‌های ما هم کار دستمون می‌دن؛ مثلا دیر خوابیدن یا کم خوابیدن، نمک خوردن یا استفاده از پنیر زیاد توی غذاها و سیگار کشیدن. بهتره این عادت‌ها رو ترک کرد وگرنه هر روز صبح وضعیت همونیه که بود و پف به روال سابق پا برجاست!

طاق باز درمانی

قدیمی‌ها به خوابیدن روی کمر، طوری که صورت رو به سقف باشد خوابیدن «طاق باز» می‌گفتند. کسانی که روی شکم می‌خوابن یا حتی به پهلوها، معمولا صبح‌ها بیشتر از بقیه پف می‌کنن. پس سعی کنین طاق باز بخوابید.

تی‌بگ درمانی

اگه پف‌آلود شدن چشم در شما رایج هست می‌تونین دو تا چای سبز کیسه‌ای یا حتی تی بگ معمولی رو توی آب جوش بذارین تا برای پنج دقیقه بمونه. بعد این کیسه‌ها رو در بیارین و بذارین حدود ۲۰ دقیقه توی پلاستیک داخل یخچال بمونن. بعد که خنک شدن برای حدود ۱۵ تا ۲۰ دقیقه هر کدوم رو روی یه چشم بذارین. این کیسه‌ها معمولا تا حدو یک هفته توی یخچال قابل نگهداری کردن هستن.

آرایش درمانی

برای پوشوندن پف چشم بهتر اینه که با روش‌های بالا بر طرفش کنین اما اگه عجله داشتین می‌تونین از دو تا وسیله استفاده کنین. اولی کرم ضد پف دور چشم هست و دومی استفاده از کانسیلر. سعی کنید در طول روز آب بنوشید و از خوردن قهوه هم خودداری کنین.

بیشتر بخوانید : تاثیرات خواب بر زیباییویکی بانو ، جامع ترین دانشنامه آرایشی بهداشتی


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *