درباره ما

ویکی بانو ، دانشنامه آزاد آرایشی بهداشتی ایران بوده و به بررسی و آموزش صحیح این مبحث می پردازد ، هدف از این دانشنامه آموزش ، پرورش ، بررسی و تبلیغات در این حوزه می باشد.

موهای زیبا که چهره شما را جوانتر نشان می دهد

موهای زیبا که چهره شما را جوانتر نشان می دهد

آرایش مو و زیبایی

آرایش مو می‌تواند بهترین روش برای جوان سازی صورت شما باشد، تنها در صورتیکه شیوه های صحیح را بدانید. در اینجا ما برای شما پرده از اسراری بر می‌داریم که متخصصان مو پس از سال‌ها تجربه کسب کرده و به کار می‌برند، و همچنین به شما می آموزیم که چطور از آن‌ها بهره ببرید.

 چطور میتوانیم از نازک و شکننده شدن موها جلوگیری کنیم ؟

کمی مراقبت و رسیدگی نیاز است یعنی لازم نیست وقتی به یک سن خاص می‌رسید به خود سخت بگیرید، اما موها به مرور زمان زبر و آسیب دیده می‌شوند، پس نیاز است مراقبت‌های زیبایی بیشتری نسبت به گذشته انجام دهید برای مثال از نرم کننده‌های قوی استفاده کنید، همچنین میتوانید به موهای خود حالت لایه لایه دهید، در نتیجه دیگر یکنواخت به نظر نمی‌رسند.

 آیا محصولات آرایشی وجود دارند که لازم باشد از مصرف آن‌ها جلوگیری کنیم ؟

از محصولاتی که دارای الکل‌های نامناسب از جمله پروپانول، اتانول، پروپیل و ایزوپروپیل هستند، به هیچ عنوان استفاده نکنید. اکانر می‌گوید : شرکت‌های سازنده از این الکل‌ها به عنوان حجم دهنده و نگه دارنده استفاده می‌کنند، همچنین این الکل‌ها به روند خشک شدن موها سرعت می‌بخشد که باعث صرفه جویی در زمان و انرژی مصرف کننده می‌شود، اما در نهایت منجر به آسیب دیدن موها می‌شود.گزینه‌های بهتر برای موهایی که عمر بیش از چهل سال دارند و معمولا هم به دلیل آن که به مرور زمان مواد معدنی طبیعی خود را از دست داده‌اند، خشک‌تر هستند، می‌توانند محصولاتی باشند که دارای الکل‌های مرطوب کننده از جمله ستیل، سیتریل و استئاریل، می‌باشند. همچنین می‌توانید از پروتئین‌های تقویت کننده مو همچون کراتین استفاده کنید.

 بهترین روش برای رنگ کردن موهای سفید شده چیست ؟

به ریشه‌های مو توجه کنید! لوری دنیل، آرایش گر و متخصص رنگ مو که ساکن نیویورک است، می‌گوید : مهم‌ترین نکته این است که فقط روی ریشه‌های رشد کرده رنگ بگذارید و زمان کافی برای تأثیر گذاشتن به آن بدهید و در ۵ تا ۱۰ دقیقه آخر، بر روی باقی قسمت‌های مو رنگ بگذارید، در غیر این صورت، تأثیر منفی می‌گذارد، موها را بیش از اندازه تیره می‌کند و همچنین باعث آسیب موها می‌شود.

دنیل همچنین طرفدار استفاده از کیت‌های هایلایت مو است. به عقیده او، اصولا چند هایلایت نزدیک صورت، ریشه‌ها را یک دست و هم رنگ می‌کند، و چهره یکپارچه‌ای به شما می‌دهد. فقط مطمئن شوید که دستورالعمل‌ها را درست اجرا می‌کنید و توجه داشته باشید که برای داشتن ظاهری طبیعی و زیباتر، هایلایت‌ها بیش از دو درجه روشن‌تر از موها نباشند.

بیشتر بخوانید : راز داشتن موهای پر پشت

 ویکی بانو ، جامع ترین دانشنامه آرایشی بهداشتی


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *