درباره ما

ویکی بانو ، دانشنامه آزاد آرایشی بهداشتی ایران بوده و به بررسی و آموزش صحیح این مبحث می پردازد ، هدف از این دانشنامه آموزش ، پرورش ، بررسی و تبلیغات در این حوزه می باشد.

استفاده از عطر و اودکلن

نکاتی برای خوشبو نگه داشتن بدن

چگونه بدنی خوشبو داشته باشیم و خوشبو بمانیم.

خوشبو بودن و بوی خوب دادن همیشه به این بستگی نداره که شما عطر خوب یا ادکلن های گران قیمت استفاده کنین چون عطر زدن جزو مراحل آخریه که خوشبویی رو به شما هدیه می کنه ، لازمه قبل از عطر زدن ، شما مسائلی رو رعایت کنین که مربوط به نظافت شخصی تون می شه. با رعایت کردن این موارد در تمام روزهای سال ، چه روزهای گرم مثل الان و چه روزهای سرد زمستان ، یکی از خوشبو ترین آدم هایی باشید که دوستان تان می شناسند.

دوش بگیرین

اولین و مهم ترین قدمی که شما باید برای داشتن بدن خوشبو بردارین اینه که مرتب دوش بگیرین. با توجه به گرمی و سردی هوا و میزان تحرکی که توی روز دارین و میزان عرق بدن تون حتما باید هر روز یا یک روز در میون دوش بگیرین. از اونجایی که برای خوشبو بودن نیازه که زیاد حمام برین ، حتما به درست مصرف کردن آب هم دقت کنین تا مشکلی پیش نیاد. شما می تونین در عرض ۵ دقیقه ، یک دوش حسابی بگیرین و با شامپو کردن سر و لیف کشیدن بدن ، کاملا تمیز بیرون بیایید چون وقتی هر روز حمام می روید ، نیاز نیست یک ساعت در آنجا سر کنین. برای خوشبو بودن مرتب دوش بگیرید

شیو کنین

باکتری های که باعث به وجود اومدن بوی بد می شن ، معمولا جایی که موهای زائد بدن رشد می کنن ، بیشتر وجود دارن. برای حل کردن این مشکل شما باید سعی کنین همیشه بدن تون و خصوصا قسمت هایی که محل رشد موهای زائد هست رو همیشه شیو شده و بدون مو نگه دارین. اگر فکر می کنین شیو کردن موهای بدن کار سختیه و نمی تونین همیشه این کار رو انجام بدین ، یا به فکر استفاده از محصولات موبر و اپیلاسیون باشین ، یا به پزشک مراجعه کنین برای لیزر چون برای خوشبو بودن بدن ، نداشتن مو یکی از مهم ترین قدم هاست.

ژل شستشو

برای شستشوی بدن بهتره یک ژلی انتخاب کنین که سطح پوست تون رو کامل تیمز می کنه و علاوه بر اون باعث می شه بعد بیرون اومدن از حمام تا چند ساعت بوی خوبی روی پوست تون بمونه. این ژل ها در رنگ ها و بوهای مختلف در بازار به فروش می رسن و کافیه یکی از اونها رو با توجه به پوستی که دارین ، برای خودتون انتخاب کنین و لذت ببرین.

لباس تمیز

بعد بیرون آمدن از حمام به هیچ عنوان لباسی که قبلا تن تون بوده رو نپوشین. خیلی و قت ها ممکنه با خودتون فکر کنین که این لباس ها تمیزه و اصلا یه ساعت هم نپوشیدم ، اما بهر حال لباسی که توی تن تون بوده ، بوی بدن حمام نرفته رو گرفته و ممکنه با پوشیدنش تمام زحماتی که برای خوشبو کردن خودتون کشیدین رو به باد بدین. حتما بعد از دوش گرفتن یک دست لباس زیر و روی تمیز به تن کنین و از احساس تمیزی و خنکی که دارین لذت ببرین.

عطر مناسب انتخاب کنین

برای خوشبو بودن ، لازمه عطری که انتخاب می کنین مناسب شما و فصلی که توی اون قرار دارین باشه. توی تابستون از عطرهای خیلی گرم اصلا استفاده نکنین چون ترکیب این عطر با گرمای تابستون و عرقی که ممکنه بدن تون داشته باشه ، اصلا قابل تحمل نیست. بر عکس؛ استفاده از عطرهای خنک ، باعث می شه شما احساس خنکی کنین و حتی تعریق بدن تون هم کمتر باشه.
هر موقع برای خرید عطر اقدام می کنین ، حتما یک عطر کوچک ۱۰ یا ۲۰ میلی لیتری بگیرین برای داخل کیف تون تا مجبور نباشین هر روز شیشه ی بزرگ عطر رو با خودتون حمل کنین. علاوه بر این مزیت ، داشتن یه عطر همراه کوچک باعث می شه شما هر موقع که دل تون خواست دست تون رو بکنین توی کیف تون و خودتون و اطرافیان تون رو مهمون یه بوی دل پذیر کنین.

 ویکی بانو ، جامع ترین دانشنامه آرایشی بهداشتی


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *