درباره ما

ویکی بانو ، دانشنامه آزاد آرایشی بهداشتی ایران بوده و به بررسی و آموزش صحیح این مبحث می پردازد ، هدف از این دانشنامه آموزش ، پرورش ، بررسی و تبلیغات در این حوزه می باشد.

دلایل ایجاد ترک پا

پیشگیری و درمان ترک پا

دلایل ایجاد ترک پا

ترک پا علل های زیادی دارد که شامل بیماریهای سیستمیک در بدن مانند: دیابت، پسوریازیس ،چاقی (وزن بالای افراد)و… یا خشکی هوا و فصول سرد ،یائسگی در خانمها ، استفاده از صندل ، هر عاملی که سبب کاهش جریان خون در پاها گردد .

پوست از سه لایه اپیدرم، درم و چربی زیر پوست تشکیل شده است و در بعضی از مناطق بدن، ضخامت این لایه ها متفاوت از یکدیگر است به عنوان مثال در ناحیه کف دست و پا ضخامت لایه اپیدرم یا شاخی پوست زیاد است و برعکس در نواحی از پوست مانند پلک، ضخامت این لایه بسیار کم است

 

مطالب پیشنهادی :اصلاح موهای پا به روش صحیح

پیشگیری ودرمان:

حفظ بهداشت پاها بسیار مهم است ودر صورت آلودگی و نفوذ میکروب در داخل ترکها ، پاشنه ها بسیار دردناک و عفونی می گردند.

برطرف نمودن عوامل محرک از مهمترین راههای درمانی برای رفع خشکی پوست است وعوامل محرک مانند تماس مستقیم با سطوح و محیط است که با راههای ساده مانند پوشیدن جوراب می توان از این مورد پیشگیری کرد.

ترک پا

 

 

 

 

یکی از روشهای درمانی گذاشتن پاها به مدت حداقل نیم ساعت در آب گرم وسپس خشک کردن پاها می باشد. در مواردی که پوسته های ضخیم وجود دارد می توان با استفاده از سنگ پا این پوسته های ضخیم را بعد از خیس خوردن پاشنه ها در آب گرم جدا نمود و سپس خشک نموده با کرم های نامبرده مانند گلیسیرین واوسرین و یا کرم جی مالش داد لازم به ذکر است که حتما باید از جوراب برای محافظت پا تا بهبود دائمی استفاده نمود.ویکی بانو ، جامع ترین دانشنامه آرایشی بهداشتی


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *