درباره ما

ویکی بانو ، دانشنامه آزاد آرایشی بهداشتی ایران بوده و به بررسی و آموزش صحیح این مبحث می پردازد ، هدف از این دانشنامه آموزش ، پرورش ، بررسی و تبلیغات در این حوزه می باشد.

گذری بر زیبایی

سلامتی و زیبایی از دیر باز تا کنون از اهمیت خاصی برخوردار بوده است . شاید بتوان گفت که امروزه سلامت روحی و جسمی ؛ هم به نوعی در آراستگی و زیبایی عجین شده است و مردم زمان های زیادی را صرف زیبایی ؛ سلامت پوست و اندام؛ مد و لباس و … میکنند .
تعریف زیبایی با گذشت زمان با توجه به تغییر در مد و زیبایی در افراد متفاوت است .  اما آنچه که تا کنون تغییر نکرده است اصل زیبایی و زیبا ماندن است . بطور مثال میتوان به زمان رومیان اشاره کرد که بیشتر آنان از کلاه گیس هایی با رنگ بور ویا زنان و مردان با درجه و رتبه بالاتر از تاج گل یا اصلاحا با برگ زیتون برای زیباسازی ظاهری استفاده میکردند . مصریان باستان با بلند کردن موهای خود نشانه ای از عزاداری را برای خود تلقی میکردند و یا از سورمه های که در انتهای چشم خطوطی را ایجاد میکردند برای زیبا سازی ظاهرشان استفاده میکردند آنان از حنا و روغن گردو برای سیاه تر شدن موهای خود و همچنین بانوان با رده بالاتر با کوزهای مر مر سفید دفن میشدند و لوسیون های خوشبو به تن شان می مالیدند و یا مسیحیان و یا بوداییان موی سر خود را به منظور انکار جهان میتراشیدند. و یا بیوه های هندو موهای خود را به نشانه عزاداری کوتاه میکردند و از لباس سفید استفاده میکردند.
همانطور که میبینیم در طول تاریخ زنان و مردان متد و روش های گوناگونی را برای تغییر در ظاهر خود باتوجه به مد زمانی انتخاب میکردند .  در گذشته از وسایل ارایشی با سموم سرب و جیوه و آرسنیک بالا استفاده میشد که خطرهای شایانی را با خود همراه داشت اما امروزه تکنولوژی به کمک مد و زیبایی آمده است ولی انچه چیزی که از دیرباز تا کنون تغییری نداشته است . و نمیتوان از آن چشم پوشی کرد *چشم* هاست . چشم ها و ایجاد خطوط زیبا در آن میتواند زیبایی خاصی به افراد دهد .  در مقالات بعدی از انواع حالات چشم و نحوه ارایش چشمان صحبت خواهیم کرد .ویکی بانو ، جامع ترین دانشنامه آرایشی بهداشتی


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *