درباره ما

ویکی بانو ، دانشنامه آزاد آرایشی بهداشتی ایران بوده و به بررسی و آموزش صحیح این مبحث می پردازد ، هدف از این دانشنامه آموزش ، پرورش ، بررسی و تبلیغات در این حوزه می باشد.

۴ خاصیت خیار برای پوست

میوه خیار پر از ویتامین سی و کافئیک هست که این دو ماه به کم شدن التهاب پوست کمک می کنند . بدین جهت از این میوه برای درمان پف زیر چشم ، التهاب و سوختگی پوست استفاده می شود . با ویکی بانو همراه باشید تا ۴ خواص خیار برای پوست را به شما عزیزان معرفی بکنیم :
۱- رفع کردن التهاب پوست
یکی از خواص پر کاربرد خیار رفع التهاب پوست است که برای استفاده از این روش باید از آب خیار رنده شده استفاده بکنید ، برای این کار بعد از رنده کردن خیار آب آن را با پارچه ای تمیز بزداید سپس آب خیار را به پوستتان بمالید . همچنین آب خیار پوست را بسیار سفید می کند و آن را درخشان و جوان تر می کند .
۲- درمان  آفتاب‌سوختگی
خیار بهترین شیوه برای درمان آفتاب سوختگی است که سالهای سال در طب سنتی از آن استفاده می شود ، برای درمان آفتاب سوختگی ابتدا قطعات خیار یا خیار رنده شده را روی مکانهای سوخته پوست بدنتان بگذارید و تا جایی که امکان دارد صبر کنید تا روی پوستتان جایگذاری شوند .
۳- رفع چروک دور چشم
میوه خیار رطوبت دهنده طبیعی ای می باشد  که با قرار دادن آن اطراف پوست چشم که به نوعی نازک ترین پوست بدن شماست ، آب رسانی را به این ناحیه می رساند .
۴- جوان سازی پوست
یکی دیگر از خواص خیار جوان سازی پوست می باشد  که  برای استفاده از این خاصیت خیار به آب خیار و آب لیمو احتیاج است ؛ شما باید اب خیار را با چند قطره آب لیمو مخلوط کنید و یک ماسک بسازید و ماسک را روی پوستتان بگذارید و بعد از گذشت ۲۰ دقیقه آن را از پوستتان جدا کنید و محل ان را با آب ولرم شست و شو کنید.


ویکی بانو ، جامع ترین دانشنامه آرایشی بهداشتی


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *